MATBORD, AB Förenade möbelfabrikerna, Linköping samt STOLAR, 4 st, 1960/70-tal.

Bord fanerat med jakaranda med mörkbetsade träben, diam 110, h 72, brickmärkt. En iläggsskiva á 60. Stolar i mörkbetsat trä med klädd sits.

Bruksslitage, repor och stötmärken. En av stolarnas överliggare lös. Bordsskiva blekt. Mindre skador.

Utropspris
2 000 SEK