MATSERVIS, 60 delar, porslin, Rörstrand, 1900-talets mitt.

14 mattallrikar, 13 förrättstallrikar, 12 assietter, 12 djupa tallrikar, 1 såsbåt, 4 uppläggningstallrikar, 4 stekfat. Design Bertil Lundgren och Jacqueline Lynd.

Slitage, repor, nagg.

Utropspris
2 000 SEK