MATSERVIS, porslin, Bavaria, 130 del.

Brätte med ljusgrön dekor och förgyllning. Omfattande 30 (+2) mattallrikar, 29 djupa tallrikar, 28 förrättstallrikar, 28 assietter, 3 såsskålar, 2 fiskfat, 3 uppläggningsskålar, 6 uppläggningsfat. Mattallrikarnas diameter 26.

Obetydligt slitage.

Utropspris
3 000 SEK