SKÅL, glas, Erik Höglund, Strömbergshyttan. 1988.

Klart glas, dekor av svart och gult glas. Signerad Sg. Strömbergshyttan 1988, Unik, HS-LP-MS, Erik Höglund. H 15, Diam 30.

Repor på undersida samt ett par repor på nedre del. Spricka på insida av bräm.

Utropspris
3 000 SEK