BESTICKSERVIS, 124 delar, silver, K Anderson, Stockholm 1916-1931 samt svenskt importstämplad. Tot vikt ca 4833 g.

18 matskedar. 12 fiskknivar. 12 fiskgafflar. 18 fruktknivar. 18 efterrättsgafflar. 18 teskedar. 18 moccaskedar, förgyllda. 4 pastejknivar. Kniv. 2 såsskedar. Soppslev. 2 ströare.

Gravyr. Slitage. Repor.

Utropspris
10 000 SEK