SKÄNK, sengustaviansk provins, 1800-talets första hälft.

Överdel med sargkant. Ett parställda dörrar med räfflad dekor. Bakomliggande lådor och hyllor. L 114, B 49, H 127. Nyckel finns.

Bruksslitage. Renoverat, senare bemålat. Maskstunget. Senare nyckelskylt.

Utropspris
4 000 SEK