Smycken
296856

ARMBANDSUR, 18k guld, Chopard, 1900-talets senare hälft.

Automatisk, guldfärgad urtavla med timmar, minuter och datum. Märkt "L U Chopard & Cie GENEVE". Bakstycke numr "1025 32335". Diam 3,5. Ej tillhörande armband i svart läder.

Brukslitage, senare armband samt ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK