SCHATULL med LIKÖRSERVIS. 1800-talets andra hälft.

Uppfällbart lock, utfällbara sidor. 15 glas, 3 flaskor och fyra proppar. Lock med intarsiadekor. H 28, L 32, B 24.

Ett glas samt en flaska saknas. Obetydliga nagg. Schatull går ej att stänga. Slitage. Skador. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK