MATSERVIS, 81 del, porslin, "Geranium", Gustafsberg, tidigt 1900-tal.

Omfattande terrin med lock och fat, karott med lock, såsskål, fiskfat med insats, 14 (11 +3) djupa tallrikar, 16 assietter, 12 (9+3) mattallrikar, skål, 6 serveringsfat, 10 (6+4) större assietter, 18 entrétallrikar. Terrinens L 35.

Slitage. Ca 35 del med missfärgningar.

Utropspris
1 500 SEK