BRICKBORD, sent 1800-tal.

BRICKBORD, sent 1800-tal.

Oval. Bricka i trä, bemålad, engelsk motiv. 1800-tal. Ställning, bemåld i grönt, kopplade ben. Hjul. L 78, B 63, H 69.

Sprickor. Senare benställning med moderna hjul. Krackeleringar. Dekoren med slitage.

Utropspris
2 000 SEK