ANDRÉ DE DIENES, efter, chibachrome print, begränsad upplaga numr. 199/200.

Marylin Monroe. Bildstorlek cirka 50x40.

Bilden är tagen av Andre de Dienes 1946 och sedan åter framtagen 2006 av hans kvarlåteskap, "The estate of Andre de Dienes", signerad, numrerad och stämplad á tergo. Äkthetsintyg medföljer, utfärdat av One West Publishing.

Obetydligt slitage. Enstaka veck i hörn och mindre veck i yta.

Utropspris
6 000 SEK