VAS, porslin, Nils Emil Lundström, Rörstrand, sign NEL. 1910-tal.

Blåvit dekor med älvliknande figur. H 64.

Slitage. Repor. Smuts. Tillverkningsdefekt. Skadad och lagad vid foten.

Utropspris
4 000 SEK