BORDSLAMPA, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Modellnummer G 1819/3.

Kalebassformad glasfot i klarglas med luftbubblor. Märkt SVENSKT TENN TYP 1819. Höjd 29 cm.

Lös fattning(mässingsskoning) i övrigt gott skick med normalt slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

187. Hänge, troligen Nordeuropa, 1500 — 1600-tal, Renässans.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK