HÖRNSKÅP, Karl Johan, 1800-talets mitt.

Fanerat med mahogny. Pilasterdekor. Beslag av ben. 2 dörrar med bakomliggande hyllplan och låda. L 78. B 68. H 94. Nyckel finns.

Senare bakben. Lösa framben. Omfattande fanersprickor. Lösa speglar i dörr. Toppskiva med sprickor och fanerskador.

Utropspris
1 500 SEK