PICKNICKKORG, England, tidigt 1900-tal.

Korgflätad. Med inredning. Nysilverbestick för 12 personer samt andra tillbehör. 5 flaskor och 1 plunta med rotting, smörbyttor av porslin. 12 emaljtallrikar, 2 fat samt tratt. Matbehållare av plåt. Korg L 82. B 53. H 36.

Slitage. Smärre skador.

Utropspris
3 000 SEK