MÖSSA för OFFICER, m/1865, MÖSSPLÅTAR m/1865, 2 st, PLYM och STÅNDARE mm.

Tyg och läder. Märkt "Hutstreifen". Guldplåtar av förgylld metall med blå, röd och vit emalj. Plym, tagel. Ståndare till hatt m/1910. Två knappar, Sporrong, medföljer.

Slitage. Smärre skador.

Utropspris
2 000 SEK