FÅTÖLJ, "Stora Eva" ur serien Paradiset, Kerstin Hörlin Holmqvist, NKs Triva-serie, 1950/60-tal.

Klädsel i blommigt tyg samt rundade ben i trä. Brickmärkt.

Slitage, blekning, fläckar.

Utropspris
12 000 SEK