RAM MED TRYCK, efter H. Sperling, tidigt 1900-tal.

Motiv av hästar och hund. Bildstorl 29 x 39. Rikt dekorerad jugendram av ek med stiliserad dekorbård samt hästsko med ridpiska. B 47, h 62.

Smärre fläckar och slitage.

Utropspris
500 SEK