LOCKPOKAL samt KANNA med LOCK, opalglas, Strömbäcks glasbruk, 1800-talets första hälft.

H 12-25.

Skador. Lockpokalen lagad. Nagg på foten. Kannan med nagg på locket.

Utropspris
4 000 SEK