LARS-ÅKE "BABSAN" WILHELMSSON, 13 delar, kläder samt cd-skivor.

Rosa peruk med cerisa fjädrar och blå slingor, klänning, Babsan design, rosa med påsydda paljetter i paisleymönster. Dräkt, 3 delar, kjol, top samt tyllkofta i grönt med påsydda paljetter och pärlor i blomstermönster.

8 cd-skivor: 2 st singlar "Ge mig en spanjor", 2 st singlar "Jetset lady", 2 st "Babsan sjunger Zarah", 2 st "Babsan på rymmen" samtliga signerade.

Föremålet säljs i samarbete mellan Bukowskis Market och QX till förmån för RFSL Stockholms fritidsverksamhet Egalia.

Egalia har funnits sedan januari 2007 och erbjuder hbtq-ungdomar (homosexuella, bisexuella, transpersoner och queers) mellan 13-19 år en frizon. De har sina lokaler på Sveavägen 59 i Stockholm. För mer info: http://www.egaliaung.se

Slitage, grön top med liten fläck.

Utropspris
2 000 SEK