BESTICKSERVIS, 137 delar, silver, otydliga utländska stämplar, 1900-tal. Totalvikt 7678 g.

23 matknivar, 17 matgafflar, 10 matskedar, 20 dessertskedar, 12 fiskgafflar, 12 fiskknivar, 6 sillgafflar, 12 teskedar, 6 fruktknivar, 6 fruktgafflar, 6 pastejknivar, 12 bordsgafflar 11 bordsknivar, köttgaffel, fiskuppläggnings kniv samt fiskuppläggnings gaffle. 1 medföljande sax i nysilver.

Slitage, repor, knivblad i rostfrittstål.

Utropspris
30 000 SEK