FISKTALLRIKAR 7 st, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark 1900-talets slut.

Numrerade samt namngivna tallrikar med olika fiskdekor. Ljusblå fond och förgylld kant.
1. Sild
2. Laks
4. Gedde
6. Torsk
8. Aal
9. Aborre, 2 st.
Diam. 21,5.

Bruksslitage.

Utropspris
100 EUR