Pehr Hörberg

(Sverige, 1746-1816)
Pehr Hörberg
(Sverige, 1746-1816)

PEHR HÖRBERG, ett par, tillskrivna, olja på pannå, osign.

Bibliska scener, 36 x 47.

Retuscher, fläckar, mindre färgbortfall, sprickor, repor.

Konstnär

Utropspris
12 000 SEK