SMYCKEN, 4+3 delar, silver, bla Alton, Smide & Form, Sverige, 1900-tal. Tot vikt 132,7g.

Bismarcklänk, l 20, fantasilänk med ovala ringar, l 19, ankarlänk, l 21. En ring med kvadratisk ovansida, med kula, med pärlor, med vit glassten. St 17/53,5-17,5/55.

Slitage. Skador. Nagg. Skeva skenor.

Utropspris
2 500 SEK