SKÅP, renässansstil, bär dat 1751.

Ek. Rak form med tre dörrar i fronten. Rikt skuren dekor i plattrelief. Märkt med initialerna WP och ANP. L 165, b 52, h 142. Nyckel finns.

Slitage, torrsprickor, repor, fuktmärken, värmefläckar, angrepp, avslag. Kompletterat.

Utropspris
10 000 SEK