FÅTÖLJER, 3 st, "Visita", Nordiska Kompaniet, trol Axel Einar Hjorth, 1930-tal.

Betsad björkt samt flätad rygg. Sitsar med tygklädsel. Brickmärkta "R3 6730-C13 13B"

Senare klädsel. Viss slitage, skador på flätningen. En stol med senare sits.

Proveniens

Proveniens: beställda av Carl Brolin, brickmärkta 320817.

Utropspris
4 000 SEK