BÖCKER PARTI, 2+2+2, bl a "Nutida Svenskt Måleri", Stockholm 1936.

"Nutida Svenskt Måleri I & II", A. Börtzells tryckeri ab, Stockholm 1936. "Nutida Svenskt Måleri ny följd I & II", A. Börtzells tryckeri ab, Stockholm 1945. "Svenskt konstnärsgalleri 1900-talet 1 & 2", Kåge Liefwendahl samt Carl-Erik Ohlén, AB Lindqvist förlag 1948. Halvfranska skinnband.

Ej genomgånget. Slitage, bokryggar med ställvis kraftigt slitage /revor. Blekt.

Utropspris
1 500 SEK