SERVIS, 7 delar, porslin, Dimitrovski, 1929-1934.

Dekoration med blommor och kvinnofigurer, förgyllda ornament på grön fond.
Kaffekanna, tekanna, 2 st skålar på fot,1 rund skål, 1 skål med handtag, 1 sockerskål med lock, L 30,5, H 21.

Avslag på 2 skålar, skador, slitage.

Utropspris
200 EUR