SKRIVBORD, Axel Einar Hjorth, Nordiska Kompaniet, 1920/30-tal.

Fanérad i björk. Fyra parställda ben. Tre lådor. L 105, b 62, h 76. Brickmärkt R32676-C12508

Fanéravslag, skador och slitage. Märken på skivan. Nyckel saknas.

Utropspris
8 000 SEK