PARTI SKEDAR, 23 delar, silver, Finland. Tot. vikt ca 906 g.

5 skedar Heikki Kaksonen Helsingfors 1931
5 skedar Oscar Lindroos Helsingfors 1913
2 skedar Oscar Lindroos Helsingfors 1927
3 skedar Victor Lindman Helsingfors 1909
1 sked Hj. Fagerroos Helsingfors 1905
1 sked Roland Melin Helsingfors 1872
1 sked Paris Frankrike
L 16,5-20,5.

Slitage, skador, gravering.

Säljes till förmån för Högholmens Zoo.

Utropspris
600 EUR