BESTICK 3 st, silver, Åbo samt Helsingsfors. Tot. vikt ca 283 g.

Mussla serien, två skedblad förgyllda.
Soppslev, Osuusliike Kultaseppä, Åbo 1926.
Slev, Heikki Kaksonen, Helsingfors 1927.
Sked, Osuusliike Kultaseppä, Åbo 1928.
L 20-33.

Bruksslitage, monogramgravyr.

Utropspris
150 EUR