BORD "Sandhamn", Axel Einar Hjort, Nordiska Kompaniet 1930-tal.

Bemålad furu. L 160, b 61, h 73,5. Brickmärkt R 33847-C12331.

Senare bemålning, slitage avslag på ben, hack, repor, senare borrade hål i skivan.

Proveniens

Enligt uppgift Lilla Hasselbacken.

Utropspris
8 000 SEK