Franz van Severdonck

(Belgien, 1809-1889)
Franz van Severdonck
(Belgien, 1809-1889)

FRANZ VAN SEVERDONCK, olja på pannå, sign och otydl. dat 1873.

Landskap med får och lamm. 17,5 x 26.

Smärre krackelyrer, spricka.

Utropspris
6 000 SEK