DAGBÄDD, Börge Mogensen, Fredericia Stolefabrik, Danmark, 1960-tal.

Ek. Lösa sitt- och ryggdynor samt sidodyna i grön och svart ylle. L ca 190.

Visst slitage och solblekning. Torrsprickor.

Utropspris
4 000 SEK