NATTDUKSBORD, ett par, rokokostil, modell "Sandbro", Move möbler, 1900-talets slut.

Betsat trä. Svängda ben. Par ställda dörrar. Märkta NM SVENSKA ORIGINALMODELLER FRÅN 1700-TALET. NATIONALMUSEUM. MOVE MÖBLER AB. L 42, B 34, H 92. Efter SANDBRO SLOTT

Bruksslitage. Smärre märken och repor. Nyckel saknas.

Proveniens

Från Grand Hotell Stockholm, etikett märkta.

Modell från Sandbro slott.

Utropspris
5 000 SEK