BORDSLAMPA "Lampe à bouillotte", sekelskiftet 1800/1900-tal.

Mässingsfot, ljushållare för två ljus, grönmålad plåtskärm, justerbar höjd, H 61.

Slitage, ljuspiporna sneda, anlöpningar, kompletterad.

Utropspris
250 EUR