LÄKARSKÅP, vägghängt, 1900-talets mitt.

Målat trä. 2 lådor nedtill. Dörrar med vitrin. L 70. B 32. H 112. Baksida med etikett Aktiebolaget Kontorsmöbelfabriken Tranås. Byggnad: Huvudsjukhuset. 1. Behandlingsrum. Möbel n:r 71e väggskåp. Färg n:r 179. Nyckel finns.

Smärre slitage. Repor.

Utropspris
1 500 SEK