GUNGSTOL, rokoko, 1700-luku.

GUNGSTOL, rokoko, 1700-luku.

Uppsvängd, genombruten rygg med balusterbricka. Svängda armstöd och ben. Stoppad sits, skinnklädsel. L 60, b 80 (inkl. meder) h 114.

Slitage, sprickor, renoveringar och kompletteringar. Revor samt repor i klädseln.

Utropspris
250 EUR