AUTOGRAFBLOCK, 13 egenhändiga autografer, bla Beatles; Ringo Starr, George Harrisson, John Lennon.

Även Ingemar Johansson, Thomas Funck, "Tumba", Lasse Hall, Stig (Stickan) Pettersson, John Elfström, Lars Lönndahl, Emile Ford, Olle Björklund, Big Simon Brehm. Autografblock i liggande format med röd pärm. Bladstorl 12 x 8.

Slitage, gulnade, samtliga på mindre papperslappar som tejpats i blocket. Gulnad tejp över hörnen på samtliga. Ej fullständigt genomgånget.

Proveniens

Beatlesautograferna från deras uppträdande i Kungliga tennishallen, Stockholm 1964-65.

Utropspris
10 000 SEK