SALT- OCH PEPPARKAR, SENAPSBURK SAMT SALTSKED, silver, Birmingham 1907/1908. Vikt ca 153 g.

Märkta Terry & Co, Manchester. Jugenddekor av stiliserat bladverk. Senapsburk med blå glasinsats. Saltkar med insats av klarglas. Saltkarets H 7.

Smärre repor. Senapsburkens lock med lagning.

Utropspris
1 500 SEK