TOILETTBORD MED PALL, 1940/50-tal.

Mahogny. Toilettbord med spegel samt två lådor i sargen. Avsmalande mässingskodda ben. Pall med klädsel med växtornamentik mot ljus botten, avsmalande mässingskodda ben. L 139, 42, H CA 145.

Ostadigt. Nött. Märken. Slitage. Nyckel saknas.

Utropspris
3 500 SEK