LAMPFOT, empirestil, mässing och brons, sent 1800-tal.

Lampfot i mässing och brons. Skaft bestående av egyptisk kvinna i brons. Stomme och krön med egyptiskt ornament. H ca 33.

Slitage. Fläckar. Repor. Skaft något sned. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK