VITRINSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets början.

Bemålat trä samt dörrar med glas. Hyllinredning. Bas med nedåt avsmalnande, kanellerade ben samt en låda. L 89, b 92, h 222. Nyckel finns.

Senare bemålning, slitage på bemålning.

Utropspris
4 000 SEK