KAFFESERVIS, 4 delar, koppar samt teak, Tapio Wirkkala, Kultakeskus. 1900-talets senare hälft.

Kaffekanna
Sockerskål
Gräddsnäcka
Bricka
Invändigt försilvrade. Handtag samt propp i teak. Stämplade. H 5-16. Diam. 27.

Slitage, skador, bucklor, gravyr, spricka i handtaget.

Utropspris
200 EUR