SKÅLAR MED LOCK OCH FAT, porslin, Kina, 1800-/1900-tal.

Dekor av röda drakar. Skålarnas Diam 11.

En skål med litet bottennagg. Smärre repor och glasyrdefekter. Hårspricka.

Utropspris
1 500 SEK