PARTI GRAFIK samt TECKNING, bla Sven X:et, Olle Bonnier, Carl Fredrik Reuterswärd, Karl Axel Pehrson, Stellan Mörner.

12 blad. Bladstrl 65 x 50 och mindre. Med dedikationer. Merparten signerade.

Veck. Fläckar. Oramade.

Proveniens

Karin och Erik Lindegren (Moderna Museet)

Utropspris
3 000 SEK