KANAPÉ SAMT ett par STOLAR, nyrokoko, 1850-tal.

Mahogny, stolarna med svängda ryggar, skuren och genombruten dekor, svängda ben. Kanapén med svängd och stoppad rygg, stoppad sits, skuren dekor på ben och sarg. L 170

Slitage, smärre sprickor, klädsel med fläckar och hål. Kanapén med sargskada och större sprickor.

Utropspris
4 000 SEK