LAMPBORD, 2 st, Bruno Matthsson, Dux, 1900-talets andra hälft.

Fanerade med masurbjörk på skiva. Benställning i björk. Diam 45, h 29.

Lättare bruksslitage. En med fanérresningar och ställvis hårt slitage.

Utropspris
1 500 SEK