BESTICKSERVIS,127 delar, silver, modell "Svensk rund", GAB, Stockholm, 1900-talets mitt. Vikt 2598g

Svensk modell nr 1121.
Bordsgaffel 18,
Bordskniv 18,
Bordssked, 4
Matsked 2,
Matgaffel 2
Matkniv 3,
Efterrättsgaffel 18,
Efterrättskniv 18
Smörgåskniv 18,
Smörkniv 6,
Tesked 18,
Såssked 2.

Bruksslitage. Knivblad i rostfritt. Knivar ej vägda.

Utropspris
10 000 SEK