SKRIVBORD, chippendalestil, 1900-tal.

Mahogny. Skuren dekor. Uppsats med lådor, fack och dörr. Två lådor i sarg. Svängda ben med kulklofötter. L 103, b 60, h 106.

Bruksslitage, fläckar, märken, senare beslag, renoverat samt kompletterat.

Utropspris
4 000 SEK